"Gdy zgasną wszystkie światła, a Słońce oczy zmruży, Na niebie pojawi się mapa kosmicznej podróży…" Jednym z tematów realizowanych w naszej grupie był kosmos.

Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Podczas tygodniowych zabaw dowiedzieliśmy się jak wygląda kosmos, poznaliśmy planety Układu Słonecznego, liczyliśmy ufoludki i układaliśmy rakiety z figur geometrycznych. Przedszkolaki oglądały różne książki i filmy o planetach, podróżach kosmicznych i lądowaniu człowieka na Księżycu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i  w różnej formie tworzyły własne Układy Słoneczne, projektowały mieszkańców innych planeti  poruszały się po zakodowanej Drodze Mlecznej. Uczyły się piosenek związanych z kosmosem. Poznały także polskiego astronoma Mikołaja Kopernika, który w tak odległych czasach dokonał wielkiego odkrycia. To o nim właśnie  mówi cały świat: „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Czas  minął nam niezwykle szybko, ale i pracowicie, co widać po pięknych pracach i wytworach dzieci związanych z tak odległym i jeszcze wciąż niepoznanym  światem.