Koniec września w grupie „Jeżyków” upłynął w tematyce zajęć związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przedszkolaki ubrane w kamizelki odblaskowe odbyły spacer na pobliskie skrzyżowanie i tam uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię.

Obserwowały zachowania pieszych i pojazdów w różnych sytuacjach drogowych. Przećwiczyły w praktyce przekraczanie jezdni z sygnalizacją świetlną. Odszukiwały różne znaki drogowe w okolicy przedszkola; interpretowały ich znaczenie. W trakcie zajęć w sali dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy; przypomniały sobie znaczenie numerów alarmowych. „Jeżyki” wykonały różnorodne prace plastyczne związane z ruchem drogowym. Zrobione z rolek samochodziki posłużyły do zabaw tematycznych, oraz tych z wykorzystaniem makiety miasta. Podsumowaniem realizowanej tematyki była wizyta w przedszkolu pani policjantki, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy; omówiła zasady reagowania w sytuacji zagrożenia. Przypomniała o konieczności poruszania się lewą stroną jezdni, w przypadku, gdy nie ma chodnika dla pieszych, noszeniu odblasków, oraz zapinaniu pasów w samochodzie. Poruszyła kwestię jazdy rowerem wyłącznie pod opieką dorosłych, w tym obowiązku używania kasków rowerowych. Na koniec przedszkolaki otrzymały odblaski, których znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa wszyscy już rozumieją.