Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World Animal Week) trwający do 10 października.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku. Dnia 5 października w naszej grupie obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt w ramach naszego Kółka Przyrodniczego. Głównym celem  było zwrócenie uwagi przedszkolaków na prawidłowe zachowania ludzi wobec zwierząt i uświadomienie, że zwierzę to żywa istota, która ma swoje prawa i należy o nią dbać. Rozmawialiśmy o tym, należy opiekować się zwierzętami i jak dbać o ich zdrowie. Przypomnieliśmy sobie jak w czasie jesieni zachowują się zwierzęta i jak przygotowują się do zimy. Następnie dzieci rysowały swoje ulubione  zwierzęta, a także wykonały techniką origami pieski.