Przedszkolaki z grupy Żabek w ostatnim dniu maja odwiedziły Motylarnię w Czaplach Wielkich.

Dzieci zetknęły się z egzotyczną przyrodą, obserwowały piękne, latające wśród naturalnej roślinności motyle. Mogliśmy zobaczyć motyle żyjące w naszym kraju, ale też takie, które mieszkają w Afryce, w Ameryce Południowej czy w Azji. Dzieci z zainteresowaniem wodziły wzrokiem za motylami: morpho (morfo), kaligo, pawicą atlas, rusałką osetnik, rusałką pawik. Najbardziej dzieci były zaangażowane w karmienie motyli kiedy to mogły trzymać w rękach pomarańcz, a latające wokoło motyle przysiadały na owocu aby napić się soku. Przedszkolaki wiedzą, że nie należy dotykać skrzydeł motyla bowiem może to spowodować jego śmierć.  Wrażenie wywarła ciekawostka bowiem mieliśmy szczęście zobaczyć egzotyczny kwiat, który kwitnie tylko 1dzień. W dalszej części naszej wizyty w Motylarni oglądnęliśmy film o życiu motyli oraz o sposobie ich rozmnażania. A następnie przenieśliśmy się do miejsca, w którym pod mikroskopem mogliśmy oglądnąć jaja motyli, gąsienice, poczwarki i dorosłe motyle. Po interesujących zajęciach odetchnęliśmy na kocykach , ciesząc się świeżym powietrzem i wspaniałą słoneczną pogodą.