Majowe przedpołudnie umilił nam koncert uczniów ze Szkoły muzycznej w Słomnikach, do której wybrały się przedszkolaki .

Dzieci z zainteresowaniem słuchały utworów muzycznych granych przez absolwentów naszego przedszkola. Poznawaliśmy instrumenty oraz ich brzmienie, a także dowiedzieliśmy się z jakich części się składają oraz z jakiego materiału są wykonane. Pani prowadząca spotkanie wyjaśniła przedszkolakom, iż instrumenty dzielą się na kilka grup, m.in. na instrumenty dęte, smyczkowe i podawała przykłady prezentując skrzypce, wiolonczelę  czy saksofon. Dzieci z wielkim entuzjazmem biły brawo. A po powrocie postanowiliśmy, że „Żabki” też spróbują zostać muzykami i założyliśmy „Dziecięcą orkiestrę”, która zagra dla rodziców, gdy będą obchodzili wkrótce swoje święto. Przejęci mali artyści szybciutko nauczyli się grać i śpiewać, a po kilku dniach już rozbrzmiewała piosenka:

„Dziecięca orkiestra wielki koncert gra,

tratata, tratata, tratata,

Dziś mama i tata swoje święto ma……