Pewnie nieraz dzieci zajadając pieczywo zastanawiały się jak bułeczki czy chleb trafiają do sklepu.

Dlatego też zajęliśmy się takim tematem na  zajęciach , na których poznaliśmy etapy powstawania chlebka, bułeczek i innych zbożowych smakołyków. Dotykaliśmy  ziarna pszenicy i to, co z nich powstało po zmieleniu, czyli mąkę. Badaliśmy właściwości mąki. Oglądaliśmy film edukacyjny „Od ziarenka do bochenka”, zapoznaliśmy się z pracą młynarza i   piekarza. Po czym przedszkolaki pod okiem pani Ewy postanowiły upiec chałkę drożdżową. Trochę pracy to wymagało ale efekt był wspaniały. Dziewczynki próbowały zaplatać ciasto w warkocz, a później wszyscy po kolei nasz smakołyk smarowali jajkiem i oczywiście należało pamiętać o kruszonce. Obserwowaliśmy jak ciasto wyrasta pod wpływem drożdży i wyjaśniliśmy o co chodzi w tym stwierdzeniu „rośniesz jak na drożdżach”. Piękne chałki , trafiły do pieca, a już po chwili zapach roznosił się po całym przedszkolu. Ach co to był za deserek, nawet okruszków nie zostało.