Dbanie o zdrowie to jeden z tematów omawianych na listopadowych zajęciach.

Grupa Żabki poznała zasady zdrowego żywienia, omówiliśmy  piramidę zdrowia. Wszyscy wiemy, jak zdrowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu są warzywa i owoce oraz inne produkty spożywcze np. kasze. Dzieciom szczególnie podobały się zajęcia praktyczne i pod hasłem „Ręce myjemy, koktajle pijemy, bo zdrowi być chcemy”, postanowiliśmy wykonać koktajl bananowo- truskawkowy . Przedszkolaki rozróżniały produkty zdrowe i szkodliwe dla organizmu. Dzieci też dowiedziały się, że aby być zdrowym potrzebna jest aktywność fizyczna, sen, dbanie o higienę  a także kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Przedszkolaki obiecały, że będą na co dzień pamiętać o tych zasadach.