Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom szacunek do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny.

Tuż przed świętem zmarłych, przedszkolaki odwiedziły groby nieznanego żołnierza na cmentarzu w Słomnikach. Zapaliliśmy znicze oddając hołd poległym w obronie Polski. W następnym tygodniu odbywały się zajęcia „Przedszkolaki pamiętają o Polsce”. Głównym celem prowadzonych zajęć  było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych Polski. Dzieci słuchały wiersza „Katechizm polskiego dziecka”, oglądały film edukacyjny „Polskie symbole narodowe”, wykonywały prace plastyczne: Polska biało- czerwona , godło i flagę Polski, kotyliony, a także odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego”, pamiętając o odpowiedniej  postawie. Zapoznaliśmy się   z legendami „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz „O Smoku Wawelskim”. Uczestniczyliśmy również w apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.