Nasze pierwsze zajęcia w ramach kółka sensorycznego „Sensoryka dla smyka”, dotyczyły ulubionych przez dzieci owoców- jabłka i gruszki.

Po degustacji tych zdrowych przekąsek postanowiliśmy zrobić pracę plastyczną z wykorzystaniem ulubionej masy przez dzieci.  Przygotowanie masy solnej i lepienie z niej to świetny sposób na spędzenie czasu, to wspaniała  rozrywka, która wspomaga rozwój dziecka. Zabawy ciastem solnym wpływają na doskonalenie sprawności rąk, pobudzają wyobraźnię, kształtują twórcze myślenie i wrażliwość zmysłową.

Mali twórcy pracowali w różnym tempie, zgodnie z ich własnymi potrzebami i możliwościami oraz chęcią tworzenia. Same zajęcia były wspaniałą zabawą. Widać było ogromne zaangażowanie dzieci i radość na ich twarzach. Integracja sensoryczna jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Poniżej zamieszczamy przepis na masę solną:

1 szklanka mąki

1 szklanka soli