W ubiegłą środę 16 marca nasza grupa obchodziła swoje święto- Dzień Żabki.

Co prawda było nas niewiele tego dnia, jednak wszyscy świetnie się bawili. Na ten dzień wszystkie Żabki czekały z wielką niecierpliwością. Wspólnie z paniami przygotowały piękne żabkowe opaski oraz dekorację, która podkreśliła ważność tego dnia. Również każdy przedszkolak przyszedł do przedszkola ubrany na zielono, a niektórzy posiadali na sobie kostium żabki. Na początku zajęć Pani Sylwia przeczytała dzieciom list od żabek, w którym kierowały do nich swoje pozdrowienie oraz prosiły o wykonanie pewnych zadań, które będą odpowiednio nagrodzone.  Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki miały okazję zapoznać się z perypetiami żabki Kumki, która nie słuchała swoich rodziców. . Dzieci brały udział w licznych zabawach ruchowych oraz żwawo pląsały, rechotały i kumkały przy piosenkach o żabkach. Aby nabrać sił do dalszego świętowania, w międzyczasie Żabki popijały zielony soczek i skonsumowały słodki poczęstunek w postaci zielonej galaretki z bitą śmietaną. Ponadto Żabki  uczestniczyły w zabawach ortofonicznych i matematycznych, gdzie sprawnie przeliczały żabki i odpowiednio je kategoryzowały a na zakończenie wykonały pracę plastyczną – „ Ryżową żabkę” z kolorowego ryżu. Na koniec tego dnia pełnego wspaniałych wrażeń każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i naklejkę z motywem żabki.