Jak co roku, 23 września zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste powitanie jesieni.

Również tego dnia świętowaliśmy Dzień Dyni, w związku z czym można się domyśleć, że w naszej sali dominował kolor pomarańczowy. Przedszkolaki zostały poproszone o przyniesienie pomarańczowych warzyw – dyń i marchewek. Dzień wcześniej dzieci malowały farbą różnego rodzaju dynie, które po wyschnięciu i powieszeniu tworzyły naszą wspaniałą dekorację podczas tego święta. Żabki pomarańczowe zajęcia rozpoczęły od wprowadzenia do tematu poprzez dyniowe powitanie: "Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło - dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam" . Następnie rozpoczęła się główna część zajęć, podczas których dzieci: poznawały różnorodność dyń, opisywały przyniesione przez siebie dynie, segregowały dynie pod względem wielkości, koloru, kształtu, wzbogacały swoją wiedzę na temat dyń. Następnie czterolatki wzięły także udział w dyniowej gimnastyce na holu przedszkolnym podczas której dominowały zabawy ruchowe takie jak: dyniowe kręgle, slalom dyniowy, skoki przez dynie różnej wielkości, podawanie dyni w rzędzie rożnymi sposobami - nad głową, między nogami, czy z boku. Po wysiłku fizycznym dzieciaki skonsumowały przyniesione przez siebie marchewki. Nie sposób nadmienić , że tego dnia również powitaliśmy najbardziej kolorową porę roku, czyli jesień. Przedszkolaki pląsały do piosenek o tematyce jesiennej z kolorowymi chusteczkami, rozpoznawały dary jesieni, przeliczały je i wspólnie komponowały kącik przyrodniczy. Na zakończenie tego kolorowego dnia Żabki przygotowały zdrowy słodki poczęstunek w postaci marchewkowych muffinek. Było pysznie, zdrowo i kolorowo!