Karnawał i ostatki kojarzą nam się z huczną zabawą, a jak zabawa to i balony, które uwielbiają wszystkie dzieci.

Dlatego na ostatnich zajęciach kółka badawczego wykonaliśmy kilka ciekawych i wystrzałowych eksperymentów z udziałem balonów. W pierwszym eksperymencie nadmuchiwaliśmy balon za pomocą butelki, octu i sody oczyszczonej. Było to możliwe dzięki reakcji tych dwóch składników w wyniku czego powstał dwutlenek węgla. W drugim eksperymencie naelektryzowaliśmy balony poprzez potarcie o wełniany sweter i w ten sposób mogliśmy zaobserwować przyciąganie ziarenek pieprzu czy włosów naszych Wiewióreczek. Obserwowaliśmy przebite balony za pomocą wykałaczki i igły, które nie pękły. Mieliśmy również okazję posłuchać jak śpiewają balony z wykorzystaniem monety. Jednak najwięcej radości i frajdy sprawiła dzieciom balonowa rakieta startująca przez naszą salę. Dzieciaki wytrwale sprawdzały kto jest szybszy, oni czy rakieta laughing To były głośne i naprawdę wystrzałowe balonowe zajęcia!