W minionym tygodniu nasza sala zamieniała się w kino, teatr, muzeum, zorganioawany był także casting do filmu.

Jednym słowem było bardzo kulturalnie. Przedszkolaki ustalały zasady zachowania się w miejscach kultury, dowiedziały się na czym polega różnica pomiędzy kinem a teatrem. Bawiliśmy się w kupowanie biletów i zajmowanie miejsc na widowni. A skoro kino nie mogło zabraknąć oczywiście popcornu. Dzieci obejrzały krótką animację o tym jak powstaje film. Poszerzyliśmy również słownik o nowe pojęcia takie jak: reżyser, scenografia, scenariusz, aktor, sufler, kurtyna. W kolejnym dniu dzieci uczestniczyły w zajęciach aktorskich i dramowych, które przybliżyły im zawód aktora teatralnego. Bawiliśmy się także w casting, podczas którego chętne przedszkolaki prezentowały swoje talenty. Ostatnim miejscem kultury, w które zamieniła się nasza sala było muzeum. Pani Basia zorganizowała prawdziwą galerię sztuki z reprodukcjami obrazów, oraz różnymi przedmiotami ustawionymi na specjalnych podestach. Przed wejściem do muzeum każdy kupił sobie bilet i razem z Panią Przewodnik uczestniczył w lekcji muzealnej, która zakończyła się zadaniem specjalnym - wykonaniem kontynuacji obrazu do fragmentu reprudukcji naklejonej na kartkę. Powstały przepiękne prace, które można podziwiać na tablicy w szatni. Nasz kulturalny tydzień zakończyliśmy ulubioną gimnastyką. Widać było, że dzieci są zaangażowane w zabawy i zaciekawione nimi. To był fajny czas!