Podczas jednego z marcowych tygodni rozmawialiśmy o niezwykłym i fascynującym kosmosie.

Przedszkolaki podczas oglądania filmu edukacyjnego poznały planety oraz ciała niebieskie jakie możemy spotkać w przestrzeni kosmicznej. Dowiedziały się czym jest grawitacja i stan nieważkości. Słuchały ciekawostek o życiu kosmonautów i o tym jakie warunki musi spełnić człowiek, aby mógł polecieć w kosmos. W naszej sali wylądowała kartonowa rakieta, która urozmaicała zabawy Wiewiórek w tym tygodniu. Dzieci wykonały także ciekawe prace plastyczno-techniczne, które mogliśmy podziwiać w szatni na tablicy. Wspólnym spotkaniom towarzyszyły kosmiczne piosenki i zabawy. Przy pomocy balona próbowaliśmy pokazać jak startuje rakieta. Śmiechy było co niemiara! Poznaliśmy nową literkę P,p i cyferkę 7.