Jesień to piękna pora roku, która zachwyca nas swymi barwami.

Ale to również pora deszczu i słoty. Dlatego na ostatnich zajęciach kółka badawczego odpowiadaliśmy sobie na pytanie „jak powstaje deszcz? Wiemy że woda krąży w przyrodzie i podczas parowania tworzy chmury z których potem w zależności od temperatury pada deszcz już śnieg. My spróbowaliśmy stworzyć swój deszcz w słoiku za pomocą wrzątku i lodu, który topiąc się tworzył krople „deszczu”. Eksperymentowaliśmy również z barwnikami spożywczymi i tworzyliśmy kolorowy deszcz, który zdecydowanie bardziej podobał się dzieciom. Zastanawialiśmy się również , co pływa a co tonie, dlatego zatapialiśmy różne przedmioty. Zabawy z wodą bardzo przypadły dzieciom do gustu bo na koniec chętnie pluskały się i chlapały nawzajem :)