W minionym tygodniu dużo rozmawialiśmy o rodzinie, o relacjach jakie w niej panują oraz o tym jak dzieci widzą siebie w tej jakże ważnej komórce społecznej.

Wszystko za sprawą Dnia Mamy obchodzonego 26 maja i Dnia Taty, który z czerwca przenieśliśmy na ten właśnie tydzień. Przedszkolaki przygotowały dla Rodziców piosenkę Promyki dla Taty. Występ był częścią wspólnego Koncertu, który powstał w formie filmu w związku z tym, że w tym roku nie były organizowane spotkania z Rodzicami. Jeśli ktoś z Państwa jeszcze nie oglądał zapraszamy do zakładki Aktualności. Oprócz muzycznej niespodzianki każdy przedszkolak przygotował dla swoich rodziców laurki i prezent: ręcznie ozdabiany Rodzinny wieszak na klucze, który mamy nadzieję zawiśnie w domu i będzie miłą pamiątką z przedszkolnych lat. W ciągu naszego wspólnego czasu w przedszkolu dzieci muzykowały, grały na instrumentach i malowały farbami kwiaty dla Rodziców. Zrobiliśmy także małą analizę finansową rodzinnej kasy, po to aby uświadomić dzieciom na co Rodzice zagospodarowują zarobione pieniążki i dlaczego czasami trzeba oszczędzać i umieć zrezygnować z niektórych przyjemności. Wnioskiem z tych jakże absorbujących dzieci zajęć było to, że aby znaleźć dobrze płatną pracę warto się dużo uczyć i być ciekawym świata.