We środę 2 października grupa Wiewiórek razem z wychowawczyniami brała udział w bardzo ciekawej wycieczce do krakowskiego Parku Doświadczeń i Wiosek Świata.

Przedszkolaki miały okazję obserwować jeszcze skomplikowane i może nie do końca zrozumiałe prawa fizyki za pomocą atrakcyjnych przedmiotów i sprzętów, które wywołały u nich wiele radości, zaskoczenia i zabawy. Doświadczanie czegoś na własnej skórze jest najlepszą nauką. Dzieci były bardzo zainteresowane tym, o czym opowiadała im pani przewodnik. Chętnie zadawały pytania, nie bały się próbować nowych rzeczy. Na naszej trasie zwiedzania była część związana z prawami fizyki, zielony labirynt, dział akustyki i dźwięku, magiczne lustra i część z doświadczeniami optycznymi. Pani przewodnik powiedziała, że w przeznaczonym dla grupy czasie zobaczyliśmy tak na prawdę połowę ciekawostek, dlatego zachęcamy wszystkich Rodziców do tego, aby wybrać się tam z dziećmi na prywatną wycieczkę - warto! Po krótkim odpoczynku i regeneracji sił w postaci opróżnienia plecaków :) (to zawsze ulubiona część każdej wycieczki dzieci) pojechaliśmy na ul. Tyniecką, gdzie znajduje się prowadzony przez salezjan park Wioski Świata. Dzieci miały okazję odwiedzić prawdziwe domy przywiezione przez księży misjonarzy z różnych części świata. Podróż rozpoczęliśmy od Azji i mongolskiej jurty, następnie zwiedzaliśmy iglo, indiańskie tipi, peruwiańską chatę zbudowaną ze skały, afrykańskie domy z gliny i dom na palach z Papui Nowej Gwinei. W każdym domu pani przewodnik opowiadała dzieciom różne ciekawostki z życia ludzi i dzieci mieszkających na danym kontynencie, pokazywała przedmioty, instrumenty, ubrania i zabawki stamtąd przywiezione. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą o świecie, na większość zadawanych przez panią przewodnik pytań znały odpowiedzi. Na koniec największą chyba atrakcją i ciekawym przeżyciem było przejście przez ruchomy, wiszący most po to aby zobaczyć wioski i ogromną mapę kontynentów z góry. To był dobrze spędzony, pełen nowej wiedzy czas!