W karnawale same bale a jak bale to i balony. Dlatego na ostatnich zajęciach kółka badawczego eksperymentowaliśmy z balonami i powietrzem. Dzieciaki przy pomocy prostych doświadczeń sprawdzały czy powietrze waży.

Za sprawą ciepłej i zimnej wody mogliśmy zaobserwować zjawisko rozszerzania się i kurczenia powietrza w balonie. Widzieliśmy również jak balon pocierany o wełnę elektryzuje się przez co przyciąga różne przedmioty. Największą frajdą była „balonowa rakieta” na sznurku, która przy dźwiękach radosnych okrzyków dzieci przesuwała się po sali. Na koniec zabawy dzieci brały udział w balonowej bitwie, w której trzeba było wykazać się sprytem i zręcznością. Dzięki tym doświadczeniom lubiane przez wszystkie dzieci balony, pomogły nam  w prosty sposób zrozumieć kilka zjawisk z dziedziny fizyki, dostarczając jednocześnie wiele radości i zabawy.