Na styczniowych zajęciach kółka badawczego Wiewiórki poznawały właściwości wody. Dzieciaki miały również możliwość zaobserwowania ciekawych reakcji w wyniku połączenia wody z różnymi produktami spożywczymi (olej, ocet, płyn do naczyń, soda oczyszczona, pianka do golenia).

Dodatkowym efektem były kolory uzyskane barwników spożywczych. Wiewiórki sprawdzały również czy woda może „wędrować”? Za pomocą ręcznika papierowego i zabarwionej wody mogliśmy obserwować jak woda sama przelewa się z jednej szklanki do drugiej.  Wszystkie doświadczenia były bardzo efektowne jednak największe emocje wzbudził u dzieci pienisty wulkan, który stworzyliśmy z połączenia octu, płynu do naczyń i sody oczyszczonej. Takie proste doświadczenia sprawiły dzieciom wiele frajdy i mogą być ciekawym sposobem na spędzenie  wolnego czasu w domu.