Smaller Default Larger

W ostatnim czasie dzieci z grupy Wiewiórek miały okazję rozmawiać na zajęciach o tym z czego powstają różne produkty codziennego użytku. I wydawać by się mogło, że pewne kwestie są dla dzieci oczywiste ale nie do końca tak było. Przedszkolaki zapoznały się z procesami powstawania cukru, produktów nabiałowych, szkła, pieczywa czy skąd się bierze i jak powstaje wełna.

Największym zaskoczeniem dla dzieci było to, że cukier powstaje z buraka...ale cukrowego. Bawiliśmy się w sieć pająka z wykorzystaniem wełny, próbowaliśmy produktów zawierających mleko i cukier a we czwartek odwiedziliśmy piekarnię Duda w Miłocicach, gdzie przedszkolaki poznały etapy pracy piekarza, oglądały naczynia i maszyny które na co dzień są niezbędne do upieczenia pieczywa wreszcie samodzielnie mogły wykonać pyszne i pachnące bułeczki. Po powrocie zapach świeżego pieczywa unosił się w całym przedszkolu!