Smaller Default Larger

Wraz z końcem września dzieci z grupy „Misie” przywitały piękną, złotą jesień, która przyniosła ze sobą kolorowe dary. Dzieci z ciekawością oglądały: kasztany, szyszki, żołędzie i kolorowe liście oraz w miarę możliwości opisywały ich wygląd. Misie razem z panią Madzią rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią.

Zastanawialiśmy się dlaczego liście zmieniają barwę? Dlaczego kasztany spadają z drzew? Skąd biorą się żołędzie? Następnie dzieci postanowiły pomóc pani w liczeniu poszczególnych darów jesieni i posegregowaniu ich do odpowiednich koszyków. Przypomnieliśmy sobie również nazwy poznanych wcześniej kolorów, a także poznaliśmy nowe – jesienne barwy. Zadaniem dzieci było zaklasyfikowanie zabawek wg kolorów, które wykonały poprawnie. Aby przedszkolaki nie czuły znużenia zajęciami, pomiędzy zadaniami razem z paniami bawiły się w jesienne zabawy ruchowe. Kiedy już poznaliśmy, policzyliśmy i posegregowaliśmy dary jesieni, pracowite misie zostały zaproszone do stolików. Dzieci wykonały piękne, kolorowe, jesienne drzewa. Uśmiech nie znikał z ich twarzy ponieważ farby zdecydowanie przypadły im do gustu. Dzień, w którym witaliśmy Panią Jesień z pewnością podobał się naszym najmłodszym przedszkolakom, były radosne i chętnie wykonywały kolejne zadania.