W ostatnim tygodniu miesiąca kwietnia, Kotki utrwalały i zgłębiały wiedzę dotycząca swojej ojczyzny.

Wprowadzeniem do tematyki zajęć było poznanie insygnii królewskich; berła, korony, miecza oraz jabłka. Dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają poszczególne przedmioty oraz poznały postać pierwszego koronowanego króla Polski. Poprzez działania matematyczne odkrywały zasłonięty kartkami portret władcy. Następnie przy pomocy globusa odnalazły swój kraj i wysłuchały nazwy państw sąsiadujących z Polską. Swoją uwagę skupiły na na dwóch krajach, które posłużyły do podjęcia działań z zakresu kodowania oraz przeliczania tym razem liter w wyrazie. Zajęcia zakończyły się działaniami plastycznymi podczas których przedszkolaki wykonały flagę Polski oraz zaśpiewały jej hymn przyjmując postawę pełną szacunku do swoich symboli narodowych.