"Czary mary, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".

30 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się w holu przedszkola zabawa andrzejkowa. Wzięły w niej udział dzieci z grupy Kotków wraz ze swymi rodzicami i wychowawczyniami, które w tym dniu przebrane były za czarownice. Celem tego przedsięwzięcia było poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świetem andrzejkowym oraz integracja z najbliższym otoczeniem dziecka. W atmosferze tajemniczości i półmroku odbywały się wesołe zabawy, przeplatane tradycyjnymi wróżbami. Rodzice stanęli na wysokości zadania. Przebrani w kolorowe stroje z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w proponowanych  aktywnościach. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba- lanie wosku. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobrażni. Wspólnie z nauczycielkami odgdywały co je czeka i czego moga się spodziewać w przyszłości. ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.