Dnia 20 października 2021 rok, grupa Kotków

zaraz po śniadaniu wyruszyła w odwiedziny do   Gminnej  Biblioteki  Publicznej w Słomnikach.  Dla wielu dzieci, była to pierwsza wizyta w domu, gdzie „mieszka książka”. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać. Na zakończenie spotkania przedszkolaki  z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania pt. „ Gruffalo” autorstwa  Donaldson Julia i zrobiły   sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie . Otrzymały równiez od pań pracująch w bibliotece kolorowe zakłdaki do książek i obiecały często odwiedzać to ciekawe miejsce. żegnając sie zapewniały , że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.