„Gdy na niebie słońce świeci, Ziemia moknie w ciepłym deszczu. To pojawia się nad światem Droga do krainy tęczy.”

Właśnie to tęcza stała się inspiracją w grupie „ Kotków” do ostatnich zajęć przed wakacjami.

Zajmowaliśmy się kolorami lata. Dowiedzieliśmy się, że istnieją kolory podstawowe (czerwony, żółty i niebieski) i kolory pochodne. Teraz już wiemy jak możemy łączyć je ze sobą, aby powstały inne czyli zielony, fioletowy czy pomarańczowy. Wykonywaliśmy doświadczenie dzięki, któremu przekonaliśmy się jak mieszają się kolory (kolorowe kubeczki) . Nasze tęczowe eksperymentowanie trwało nadal bowiem w drugim doświadczeniu na białym talerzu pojawiły się lubiane przez wszystkie dzieci cukierki- skittles, które zalane małą ilością ciepłej wody wytworzyły słodziutką tęczę . Przedszkolaki były zachwycone widokiem tego niesamowitego zjawiska. Poprzez zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej utrwaliliśmy nazwy kolorów po polsku i angielsku oraz zapoznaliśmy się z piosenką „Tęcza”. „Gdzie jest tęcza”?- to tytuł opowiadania, które czytała nam pani, abyśmy wiedzieli jakich kolorów użyć do namalowania wspólnej grupowej pracy. Była ona nietypowa dlatego , że to nasze dłonie były odpowiednio pokolorowane i odciśnięte na papierze. Teraz każdy przedszkolak marzy, aby na wakacjach zobaczyć prawdziwą tęczę na niebie.