„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

Z taką oto melodią na ustach 14 lutego był dla naszych przedszkolnych Kotków  prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Przedszkolaki zapoznały się po krótce z tradycją Walentynek. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, przeliczały serduszka,  tańczyły w rytm muzyki z czerwoną wstążeczką z której układały serduszko i inne kształty,  bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami opaskami, tańczyły w parach na gazecie z balonikami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie walentynek dla mamy i taty. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka w kształcie serduszka od naszego kolegi Maurycego. Dzień Walentynowy u Kotków z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.