Pogoda za oknem nie sprzyja nudzie. Dlatego też przedszkolaki z grupy Kotków bardzo chętnie i aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu - spacerując i przebywając na przedszkolnym placu zabaw.

W październiku przedszkolaki zaczęły swoją przygodę z gimnastyką, która bardzo im się spodobała. Ćwiczenia gimnastyczne zwykle odbywają się na holu przedszkolnym jednak w ostatnim czasie Kotki wraz z grupą Żabek miały okazję wziąć udział w zajęciach na hali sportowej, która wywarła na nich niesamowite wrażenia. Próbowały wymyślać ćwiczenia własnego autorstwa, do których przyłączyły się panie wychowawczynie. Wracając do przedszkola, dzieci rozpoznawały drzewa, zbierały liście ,z których komponowały piękne jesienne bukiety. Pozostałe liście wykorzystaliśmy do tworzenia różnorakich kompozycji, przeliczania oraz wykonania prac plastycznych pt: „Jeżyk” i „Jesienne drzewko”.