Smaller Default Larger

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Powyższe święto zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

 Tego dnia dzieci zostały zaproszone przez Panią Sylwię do wspólnej zabawy i udziału w licznych konkursach. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i baloników, które na końcu ozdobiły zgodnie z własnymi pomysłami. Dzieci z grupy Kotków wykonały wspólną pracę plastyczną, która zawisła w naszej sali a przedstawia ich własne postacie widziane ze swojej perspektywy. Radość, głośny śmiech i wspaniała atmosfera towarzyszyły przedszkolakom przez cały dzień. Po obiedzie Pani Dyrektor odwiedziła każdą grupę i życzyła wszystkim miłego święta. Na zakończenie tego dnia każde dziecko otrzymało medal i dyplom.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"