Grupie Kotków bardzo podobał się omawiany w zeszłym tygodniu temat dotyczący owoców.  Przedszkolaki  podczas zajęć praktycznych poznawały ich smak oraz zapach. Segregowały według wielkości oraz kształtu.  Rozwijały zdolności matematyczne przeliczając i porównując ilość owoców w zbiorach.

Poprzez zabawę przedszkolaki zdobywały także informacje dotyczące wpływu  witamin ukrytych w owocach na zdrowie ludzi. Dlatego efektem finałowym  było  przygotowanie w piątek smacznego koktajlu bananowego. „Kotki” zaopatrzone przez rodziców w banany, deseczki oraz małe nożyki z wielkim entuzjazmem zabrały się do przygotowania smacznego deseru. Oczywiście higiena to podstawa – dzieci najpierw umyły ręce, następnie według instrukcji nauczyciela przystąpiły do kolejnych etapów pracy. Pani Aneta dokończyła dzieła miksując świeże owoce z jogurtem naturalnym. Zadowolone miny dzieciaków i prośby o dokładkę mówiły same za siebie :)