Jedz owoce i jarzyny w nich mieszkają witaminy, kto je sobie lekceważy musi chodzić do lekarzy.

Zgodnie z powyższym zdaniem, przedszkolaki podczas dwóch wrześniowych dni przygotowały najpierw bogatą w witaminy sałatkę owocową a następnie smakowity sok z jabłuszka i marchewki. Nasze czterolatki wiedzą dobrze, że oprócz zasad zdrowego odżywiania ważne jest także dbanie o higienę. Czyste ręce oraz czyste produkty to podstawa. Kiedy już spełniliśmy czystościowe wymogi, dzieci przystąpiły do działania. Najpierw pokroiły owoce plastikowymi nożykami. Przestrzegając oczywiście kolejnej zasady -bezpieczeństwa a następnie wymieszały wszystko w wielkiej misie. Przedszkolakom bardzo smakowała sałatka. Chętnych na dokładki było tak dużo, że znikała ona z talerzyków w ekspresowym tempie. Sok z warzyw już nie cieszył się taką popularnością. Dla nas jednak najważniejszy jest fakt, że każdy przedszkolak go spróbował.