W jednym z cykli zajęć tematycznych  „Jeżyki” poznawały zagadnienia związane  z kosmosem. Przedszkolaki zadawały sobie pytania: „Czym jest kosmos?, Jak wygląda? I Gdzie on jest?”

W tym celu stworzyliśmy w naszej sali namiastkę przestrzeni kosmicznej.Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego;ruch obiegowy i ruch obrotowy Ziemi, oraz związane z nimi następstwa. Dowiedziały się kim jest astronom, a kim astronauta. Uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych , tematycznych i plastycznych.  „Jeżyki” oglądały fotografie jak wyglądają pojazdy kosmiczne,wzbogaciły swoją wiedzę o różne ciekawostki związane z planetami; miały okazję stworzyć własną rakietę. Dziś już wiemy , czym jest wszechświat, galaktyki, orbity, itp. Wspólnie zastanawialiśmy się , czy istnieją jakieś inne cywilizacje i kim są Ufoludki?. Układ słoneczny, planety, oraz gwiazdozbiory nie mają już przed nami większych tajemnic.