Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas dla nas wszystkich. W naszym przedszkolu, w tym szczególnym okresie podejmowaliśmyszereg działań, które wprowadziły przedszkolaki w ten magiczny, świąteczny klimat.

Nasze przygotowania rozpoczęliśmy od wykonania kalendarza adwentowego i realizacji zawartych w nim zadań. Następnie przystąpiliśmy do wykonywania ozdób choinkowych, kartek świątecznych, oraz różnych prac plastycznych związanych z bożonarodzeniową tematyką. Korzystając z zasobów „kącika przyrody” i zgromadzonych w nim szyszek wykonaliśmy świeczniki, które będą ozdobą naszych świątecznych stołów, również w naszych domach. Dopełnieniem naszych działań była grupowa Wigilia , gdzie przy świątecznym stole wysłuchaliśmy historii o Bożym Narodzeniu, a także śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło również tradycyjnych, wigilijnych potraw. Z tej okazji „Jeżyki” przygotowały Jasełka, które zostały utrwalone na nagraniu i udostępnione wszystkim rodzicom, oraz całej społeczności przedszkola.