Piękna i długo wyczekiwana słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na opuszczenie murów przedszkola. Szczególnie, że ostatni czas , w związku z pandemią spędzaliśmy w salach.

Korzystając z okazji przedszkolaki odbyły spacer na pobliską łąkę, aby odetchnąć wiosennym powietrzem. Bezpośrednie obcowanie z przyrodą  pozwoliło „Jeżykom” na kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów w terenie, rozbudzanie zainteresowań  otoczeniem jak również zabawę na łonie natury. Dzieci miały do dyspozycji lupy, przez które wypatrywały owady i obserwowały kwiaty i rośliny w powiększeniu. Poznały różne gatunki roślin i ich właściwości . Wiele radości dały dzieciom zabawy z dmuchawcami; udało się nam zaobserwować motyle cytrynki, oraz pracowite mrówki. Dzięki temu doświadczeniu dzieci mogły się zrelaksować i docenić piękno przyrody.