Nie od dziś  wiadomo, iż dzieci charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Często pytają „ dlaczego”;  „co by było gdyby..”

Najlepszym sposobem zaspokojenia tej ciekawości dziecka są  eksperymenty i zabawy badawcze. Rozwijają one umiejętność krytycznego myślenia; myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania i uogólniania. Dziecko działając myśli, poznaje funkcjonowanie przedmiotów; ich właściwości i możliwości. Dostrzega różnorodność zjawisk; kształci zmysły, wnioskuje i stawia tezy. W związku z tym, w naszej grupie prowadziliśmy zabawy i doświadczenia z wodą- poznawanie różnych stanów skupienia; doświadczaliśmy jej znaczenia w życiu różnych organizmów; zrozumieliśmy konieczność jej oszczędzania i oczyszczania . Poznaliśmy obieg wody w przyrodzie; doświadczaliśmy powstawania tęczy, tornada itp. Ponadto założyliśmy zielone hodowle na przedszkolnym parapecie, które posłużą do obserwacji wzrostu roślin. Przedszkolaki już wiedzą jak zapewnić  im właściwe warunki. Zapraszamy do naszej galerii zdjęć .