"W zdrowym ciele, zdrowy duch". To hasło towarzyszy w bieżącym roku szkolnym naszej pracy i zabawie.

W celu bliższego zapoznania  dzieci z tematyką zdrowego żywienia  postanowiliśmy zaprosić panią Anię- intendentkę  naszego przedszkola na wspólne śniadanie. Dowiedzieliśmy się, na czym polega jej praca, oraz jakie są podstawowe zasady prawidłowego odżywiania ; zapoznaliśmy się   z piramidą żywieniową.   Wspólnie  klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani Ania  tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie zakończyło się samodzielnym komponowaniem kanapek i pod okiem naszego fachowca. Wspólne zjedzone , zdrowe śniadanie to radość każdego przedszkolaka. Dziękujemy Pani Aniu.