W naszym przedszkolu na dobre rozgościła się jesień ze swoimi darami. Rozmawialiśmy o tym, gdzie dojrzewają owoce i warzywa, oraz co można z nich zrobić i jak przechować przez zimę.

Dzieci dowiedziały się jakie przetwory robimy z warzyw, a jakie z owoców, a także mogły spróbować niektórych z nich.Nasze przedszkolaki pamiętając o zachowaniu podstawowych zasad higieny podczas przygotowywaniem posiłków, zorganizowały zdrowe śniadanie pełne warzyw. Zrozumiały ich znaczenie w diecie każdego człowieka. Dowiedziały się, iż są one źródłem zdrowia i warunkiem prawidłowego rozwoju. Przedszkolaki pokonywały uprzedzenia i odkrywały nowe smaki. Ponadto „Jeżyki’ wykonały owocowy deser, który każdy samodzielnie skomponowały wykorzystując dowolne owoce.To był bardzo smakowity tydzień!