Dnia 5 pażdziernika rozpoczęliśmy realizację projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA .

Warsztaty inauguracyjne w naszym przedszkolu, przeprowadził Pan Łukasz Dębski – Prezes Fundacji „Burza Mózgów”- autor książeczki „ Wierszownik z podróży dookoła świata”, który przeczytał wybraną przez dzieci książkę z kuferka. Po przeczytaniu książeczki pt „ Gruffalo” odbyły się warsztaty typograficzne . Dzieci realizowały kartę pracy do przeczytanej książki . W ramach projektu otrzymaliśmy od Fundacji kuferek, w którym znajdował się zestaw 10 książek. Aby czytanie stawało się rzeczywiście atrakcyjnym i angażującym zajęciem, poza książkami w kuferku znajdowało się 25 kompletów kart pracy w formacie A3 dla każdego dziecka wraz z teczkami do ich przechowywania, pacynki babci i dziadka, papierowe okulary „do słuchania”, informator dla nauczycieli, dyplomy oraz naklejka na drzwi do przedszkola. Nauczyciele dzięki otrzymanym materiałom będą mogli interdyscyplinarnie pracować z dziećmi rozijając aktywne zainteresowanie książką. . Projekt będzie kontynuowany przez grupę w ciągu kolejnych trzech miesięcy a nasz kufer „Biblioteka Przedszkolaka” odkryje przed nami jeszcze wiele czytelniczych tajemnic!