Smaller Default Larger

Dnia 5 marca odbyła się w naszym przedszkolu międzygrupowa olimpiada sportowa pod hasłem: "Od smyka do olimpijczyka". Jak każda olimpiada, tak i nasza, rozpoczęła się od uroczystego przemarszu wszystkich grup.

Potem odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, w ramach którego pani Anetka powitała wszystkich zebranych i wyjaśniła czym jest olimpiada. Następnie wszyscy złożyliśmy olimpijską przysięgę i zapaliliśmy znicz olimpijski, po czym, przy biało-czerwonej fladze odśpiewaliśmy hymn Polski. Po zakończeniu części oficjalnej pani Ania zrobiła rozgrzewkę dla wszystkich dzieci i rozpoczęły się grupowe zawody. Podzieliliśmy się grupami: I z II, III z IV oraz V z VI, pomiędzy którymi odbyła się sportowa rywalizacja. Z dumą możemy powiedzieć, że emocji było nie mniej niż na prawdziwych olimpijskich arenach. A to oznacza, że nasz przedszkolny dzień olimpijski, choć męczący, był bardzo udany.