Smaller Default Larger

We wtorek 3 marca dzieci z naszego przedszkola gościły trenera judo Pana Sebastiana Cieślika ze szkoły Progres Judo w Słomnikach. Pan Sebastian w ramach przedszkolnego programu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” przedstawił dzieciom w jaki sposób należy o siebie dbać aby być zdrowym.

Następnie ze swoimi zawodnikami przedszkolakami z grupy Jeżyków: Wojtkiem, Jasiem, Krystianem i Miłoszem zapoznali dzieci z tradycyjnym strojem do judo kimonem. Trener z zawodnikami przeprowadzili rozgrzewkę i zaprezentowali różne chwyty, uderzenia, przeskoki. Pan Sebastian opowiedział dzieciom o zasadach obowiązujących w judo, mimo iż jest to sport walki, nie można kopać, szarpać, uderzać, należy szanować przeciwnika. Aby go pokonać, wystarczy wykorzystać odpowiedni chwyt. Opowiedział o treningach judo dla dzieci, które opierają się na zabawach rozwijających zwinność, szybkość, wytrzymałość, siłę, zręczność. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozgrzewce, nauczyły się kilku chwytów i miały okazję spróbować z pomocą trenera jak należy właściwie robić przewroty. Dziękujemy serdecznie Panu Sebastianowi Cieślikowi za przybliżenie przedszkolakom tej fascynującej dyscypliny sportowej. Zajęcia ruchowo rozwojowe z elementami judo są bardzo dobrym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci zarówno fizycznie i psychicznie.

 

 

A poniżej informacja gdzie się zgłosić gdyby ktoś był zainteresowany treningami JUDO w Słomnikach :)