21 marca każdego roku żegnamy Zimę, a witamy po długim oczekiwaniu piękną zieloną Wiosnę. Jest to doskonała okazja do świętowania, gdyż pomimo że Zima również ma swoje uroki, to każdy ma już dość grubych kurtek, ciepłych szalików i ciężkich butów. Czas i pora na zmianę aury, choć pogoda jeszcze czasem płata i będzie płatać nam figle.

Ale do sedna...Od samego rana w grupie Wiewiórek, która pod opieką wychowawczyń przygotowywała tegoroczną inscenizację z okazji Powitania Wiosny, panowała gorąca atmosfera. Dzieci były przejęte i podekscytowane tak swoimi rolami jak i kostiumami, które pięknie przygotowali im Rodzice. Cała 25-ka stawiła się jak jeden mąż na swoich miejscach na scenie. W tym roku Wiosnę witaliśmy nie tylko w naszym przedszkolnym gronie, ale także z zaproszonymi na przedstawienie pierwszakami oraz ich wychowawczyniami ze Szkoły Podstawowej w Słomnikach. Spektakl rozpoczął się od scenki, w której Pani Zima spakowała swoją walizkę i wraz ze swoimi saniami udała się na zasłużony odpoczynek. Następnie na scenie pojawiały się kolejno bocian, zielone żabki, ptaszki wraz z kolorową tęczą, budziły się zaspane motyle oraz kwiaty - czyli wszystko to co wiąże się z Zieloną Porą Roku. Był też miś śpioszek, który ułożony w swojej gawrze wcale nie miał ochoty na pobudkę! Na końcu na scenę przy dźwiękach muzyki z piosenką na ustach pojawiła się sama Pani Wiosna. Wszystkie obudzone zwierzęta i kwiaty wykonały radosny taniec, a Pani Zima przy dźwiękach fanfar zaprowadziła Panią Wiosnę na tron. Inscenizacja została nagrodzona gromkimi brawami, zostaliśmy nawet poproszeni o bis! Po piosence Pani Ewa Dulewicz w imieniu całej braci szkolnej, podziękowała za zaproszenie i pogratulowała małym aktorom wspaniałego występu! My również jesteśmy z naszych podopiecznych bardzo dumne!!! Wszyscy spisali się dziś na medal!!

Zatem jeszcze raz WITAJ WIOSNO!!!