Wielka radość

w sercach płynie

spotykamy się tutaj

jak w prawdziwej rodzinie”.

Tymi słowami dzieci z grupy IV powitały wszystkie osoby, które zebrały się 24 marca w przedszkolnym holu na uroczystym śniadaniu wielkanocnym.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter. Uroczystość rozpoczęła się od wystąpienia przedszkolaków z grupy „Kotki” , które wraz ze swoja wychowawczynią Panią Anetą Gumula zaprezentowały program artystyczny, nawiązujący do tradycji wielkanocnych oraz symbolicznego znaczeniem pokarmów, niesionych w koszyczku do kościoła. Krótkie wiersze przedszkolaki przeplatały z wesołym śpiewaniem świątecznych piosenek oraz graniem na instrumentach muzycznych. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym okolicznościowe życzenia i przystąpiliśmy do spożywania przygotowanych przez nasze Panie kucharki tradycyjnych wielkanocnych potraw. Na stołach obok kolorowych dekoracji i wiosennych kwiatów, znalazł się barszcz biały, wędlina, chleb, jajko, buraczki ćwikłowe no i oczywiście babka wielkanocna.Takie śniadanie na długo pozostanie w naszej pamięci.