W poniedziałek 14 marca 2016r. o godz. 12.00 nasze najmłodsze przedszkolaki z grup: "Misie", "Zajączki"i "Żabki" wybrały się na swoją pierwszą przedszkolną wycieczkę. Celem naszej wyprawy był Teatr Groteska i przedstawienie pt. "Czerwony Kapturek".

Wersja znane bajki została przedstawiona jako niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci. Bohaterami przedstawienia byli wszystkim dobrze znani: Czerwony Kapturek, mama, babcia, gajowy oraz wilk. Wszystkie postacie były zabawnymi lalkami z kończynami z gumy, które w bardzo komiczny sposób rozciągały swoje nogi i ręce. Pomimo, iż w historii Kapturka pojawił się czarny charakter - wilk, jego postać została przedstawiona bardzo barwnie i wesoło. A jak dobrą bajkę przystało na koniec nastąpił HAPPY END.

Najmłodsze przedszkolaki były bardzo zainteresowane przedstawieniem o czym świadczyły otwarte z zachwytu buzie i częste wybuchy śmiechu. Po spektaklu wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wsiedliśmy do autokaru. W trakcie drogi powrotnej podekscytowane dzieci rozmawiały o przedstawieniu, a następnie większość z nich zasnęła. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, gdzie wyczekiwali nas stęsknieni rodzice. Pierwszą wycieczkę maluszków należy zdecydowanie zaliczyć do udanych.