Smaller Default Larger
Agata Dudek

Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku Pedagogika, specjalność Opieka nad dzieckiem. Tytuł magistra zdobyła w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie na kierunku Pedagogika, specjalność Wychowanie przedszkolne z nauczaniem języka angielskiego. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym na kierunku Organizacja i zarządzanie w oświacie.

 

W Samorządowym Przedszkolu w Słomnikach pracuje od 2009 roku. Jest wychowawcą grupy 3 - latków (Zajączki).

 „W swojej pracy kładę duży nacisk na indywidualne i podmiotowe podejście do dzieci oraz budowanie u nich poczucia bezpieczeństwa i wysokiej samooceny. W kontaktach z dziećmi i Rodzicami staram się tworzyć miłą, pełną zrozumienia, wesołą atmosferę. Chętnie służę pomocą, radą, dobrym słowem i uśmiechem. W swoich zajęciach dydaktyczno-wychowawczych dbam o wszechstronny rozwój wychowanków z naciskiem na aktywności społeczne, emocjonalne i umiejętności samoobsługowe. Jestem nauczycielem dyplomowanym.

W mojej pracy często kieruję się myślą Janusza Korczaka:

„Dziecko chce być dobre,

Jeśli nie umie – naucz

Jeśli nie wie – wytłumacz

Jeśli nie może – pomóż”

Moje hobby to: zwierzęta, jazda konna, sporty zimowe, taniec, psychologia dziecka”