Smaller Default Larger

Dnia 5  kwietnia odbyło się  uroczyste Wielkanocne Śniadanie, na którym gościliśmy oczywiście  naszych przedszkolaków, rodziców oraz  Przewodniczącego Rady Gminy Słomniki Pana Grzegorza Płażka  i Burmistrza Pana Pawła Knafla. Uroczystość ropoczęło przedstawienie pt. „Wielkanocne Zwyczaje” w wykonaniu grupy „Kotki” i grupy „Zajączki”.

Dzieci i panie  przebrane w elemenenty  stroju krakowskigo przedstawiły zwyczaje i tradycje dotyczące obchodów świąt: m.in. chodzenia w koszyczkami do święcenia, polewania wodą w poniedziałek wielkanocny, teksty przeplatane były świątecznymi piosenkami oraz tańcami.Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycji związanej z śmigusem-dyngusem, sikawki wypełnione wodą poszły w ruch Frajdy i śmiechu było co niemiara. Rodzice po przedstawieniu byli bardzo dumni ze swoich małych aktorów. Przedstawienie się udało, wszystkim bardzo się podobało, a dzieci zostały nagrodzone głośnymi oklaskami.Po występie dzieci  Pan Burmistrz   złożył wszystkim świąteczne życzenia  a Pani Dyrektor zaprosiła na pyszne śniadanko, które zostało przygotowane przez nasze Panie z kuchni. Był żurek z jajkiem i białą kiełbaską, chlebek, wędlinka i babka drożdżowa na deser. Było uroczyście, kolorowo i radośnie.

 

galeria