Smaller Default Larger

We wtorek 15 maja po raz pierwszy nasze przedszkole przystąpiło do akcji organizowanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola Sprintem do Maratonu – IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków. Inicjatywa ma na celu propagowanie biegania jako aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.

Dookoła słyszy się o różnych inicjatywach biegowych takich jak maratony, półmaratony, biegi okolicznościowe więc stwierdziliśmy, że organizacja takiej imprezy w przedszkolu będzie strzałem w dziesiątkę…i tak było! Dzieci przyszły tego dnia ubrane na sportowo i po śniadaniu a następnie rozdaniu numerów startowych (aż 169!!!), ruszyliśmy na stadion Orlik w Słomnikach, bo tam zawody się odbyły. Do naszej akcji przyłączyła się także grupa przedszkolaków z Niegardowa pod opieką Pań Eweliny Kozioł i Agnieszki Więcek. Kiedy wszystkie grupy dotarły już na miejsce Pani Basia Stanek rozpoczęła rozgrzewkę, przy znanych dzieciom utworach muzycznych. Były podskoki, przysiady, rozgrzewka kolan, kostek, głowy i rąk. Gościem specjalnym tego wydarzenia był nasz Mistrz Świata w strzelaniu do ruchomej tarczy Pan Łukasz Czapla, który również poprowadził z dziećmi krótką rozgrzewkę i oczywiście gorąco zagrzewał wszystkich do biegów. Każda grupa w zależności od wieku miała do pokonania wyznaczoną ilość okrążeń stadionu. Dzieci były bardzo zaangażowane i bojowo nastawione do tego aby bieg ukończyć, zagrzewane dopingiem przez swoje Panie, kolegów i koleżanki. Na koniec rudę honorową dookoła stadionu wykonały Panie na czele z Panią Dyrektor Małgorzatą Wojasińską. Atmosfera była iście sportowa a w powietrzu dało się wyczuć moc endorfin i pozytywnej energii. Po zawodach każdy mógł się posilić słodkimi łakociami, ponieważ regeneracja po wysiłku fizycznym jest bardzo ważna. Po powrocie do przedszkola nastąpiło oficjale wręczenie dyplomów i medali dla małych biegaczy. Całą imprezę na zdjęciach uwieczniła nasza nieoceniona Pani Agnieszka Tekiela. Dziękujemy!!!