W dniu 9 października w naszym przedszkolu gościła po raz kolejny zaprzyjaźniona z nami od lat Baśniowa Kapela. Dzieci serdecznie powitały p. Dorotkę i p. Adama  Szafrańców.

Muzycy przygotowali dla przedszkolaków spektakl muzyczny pt: „Przyjaciel Smoczek”, podczas którego podróżowaliśmy wraz z jego bohaterami statkiem powietrznym „Odlotowiec” w poszukiwaniu uprowadzonej przez smoka Palucha małej dziewczynki – Meli. Melania, jak się później okazało została uprowadzona jako zabawka dla małych smoczków, z którymi nie radził sobie ich tata - smok Paluch. Wszystko na szczęście dobrze się skończyło, a dzięki tej historii dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa cumelka (smoczek)  i jak ważną rolę odgrywa w uspakajaniu maluszków.
W trakcie występu panowała, jak zawsze wspaniała, radosna atmosfera wypełniona wspólnym śpiewem nowych piosenek min.„Żółwik, beczka i piąteczka – BINGO!”, która na długo zostanie w naszej pamięci. Ale to nie wszystko - artyści przywieźli dla nas prezent w postaci płyty z poznanym słuchowiskiem i piosenkami oraz kolorowanki!
Bardzo dziękujemy artystom za wspaniały występ i życzymy dalszych sukcesów w pracy!