Jesień zawsze przynosi ze sobą wiele skarbów i to jakich skarbów! Kosze zdrowych, pachnących owoców i warzyw poszły w ruch w tygodniu, w którym omawialiśmy tą właśnie tematykę.

Dzieci doskonale wiedzą o tym że trzeba jeść warzywa i owoce ponieważ zawierają w sobie ogromną ilość witamin i mikroelementów mających wpływ na nasze zdrowie, ale nie do końca to stosują w praktyce. Dlatego też różnymi sposobami próbujemy to zmieniać zapraszając przedszkolaków min. do wspólnego pichcenia potraw własnie złożonych z tych pysznych skarbów jesieni. Dzieci w fartuszkach i czepkach samodzielnie przygotowywały sałatki owocowe, zdrowe i kolorowe szaszłyki czy świeżo wyciskany sok. Na koniec była oczywiście wielka degustacja. Zachęcamy Państwa do wspólnego "kucharzenia" z dziećmi w domu. Dzięki takim praktykom dzieci mają większą świadomość dotyczącą tego co jedzą i uczą się nazywać smaki.