Smaller Default Larger

Dnia 12 maja 2016r. dzieci z grupy "Jeżyków" i "Wiewiórek" w ramach działającego w przedszkolu Dyskusyjnego Klubu Książki wzięły udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Barbarą Gawryluk zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słomnikach.

Barbara Gawryluk jest autorką książek dla najmłodszych. Mieszka w Krakowie. Ukończyła filologię szwedzką na UJ. Pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa (Radio Kraków). Codziennie przygotowuje i czyta wiadomości w tamtejszej rozgłośni. pracuje również jako tłumaczka i dziennikarka radiowa ,,Radia Kraków''.  Autorka barwnie opowiadała o swoich książkach o pomysłach na fabułę i bohaterów, którymi bardzo często są psy. Pani Gawryluk bardzo lubi te zwierzęta i przez całe życie towarzyszy jej mniejszy lub większy pies. Interesuje się także prawdziwymi psimi historiami i na ich podstawie pisze książki. Bohaterowie jej książek są tacy jak dzieci, które znajdują się wokół niej. Historie jakie opisuje, są zabawne i pełne ciepła, jednak poruszają trudne i ważne dla młodych czytelników problemy. Autorka  przeczytała dzieciom fragment opowiadania  ,, Baltic. Pies, który płynął na krze”.  Opisuje w niej przygody przerażonego, małego pieska, który przez cztery dni płynął Wisłą na krze, aż uratowali go płynący po Bałtyku marynarze. Po zakończeniu spotkania dzieci wręczyły pani Barbarze Gawryluk kwiaty oraz laurkę.  Dzieciaki uśmiechnięte i zadowolone, serdecznie podziękowały za miłe spotkanie i obiecały, że z niecierpliwością będą czekać na nowe książki. To było ciepłe i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem, które mamy nadzieję, nie tylko pozostanie na długo w pamięci dzieci, ale przede wszystkim zachęci do czytania, gdyż jak głosi Umberto Eco Kto czyta, żyje podwójnie.

Książki Pani Barbary Gawryluk:

Kaktus dobry pies (2004)

Kaktus szukaj! (2005)

Przedszkolaki z ulicy Morelowej (2005)

W Zielonej Dolinie (2006)

Dżok, legenda o psiej wierności (2007)

Gwizdek nie chce spać (2008)

Gwizdek i śniegowa kula (2008)

Zuzanka z pistacjowego domu (2009)

Wiosenna wyprawa Gwizdka (2009)

Gwizdek i lato na łące (2010)

Moje Bullerbyn (2010)

Kaktus wierny przyjaciel (2010)

Słony skarb. Przewodnik dla dzieci po Kopalni Soli w Wieliczce (2011)

Kolczyk Selmy (2011)

Mali bohaterowie (2011)

Dziewczynka z fotografii (2012)

Baltic: pies, który płynął na krze (2012)

Owocowe bajki (2013)

Dwa domy (2013)

Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza (2014)