Większość dzieci bardzo lubi chipsy ziemniaczane , ale dlaczego one są tak niezdrowe?

Takie to pytanie zadaliśmy sobie na zajęciach realizujących program o zdrowym odżywianiu „Wiem, co jem”. Gdy już wytłumaczyliśmy , że jedzenie niezdrowych produktów jest niewskazane dla przedszkolaków to znaleźliśmy sposób aby zrobić zdrowe i smaczne chipsy. Otóż dzieci lubią jabłka i banany, więc możemy z tych owoców zrobić odżywcze przekąski. Wychowankowie zapoznali się z urządzeniem – suszarką do owoców i zgodnie ze wskazówkami nauczyciela układali pokrojone banany i jabłka. Potem zostało tylko cierpliwie czekać , niestety bo , aż do następnego dnia. Ale gdy już były gotowe to zdziwione przedszkolaki stwierdziły, że takie chipsy są naprawdę smaczne i przede wszystkim zdrowe.