Pod koniec  maja w grupie Żabki  odbyły się ostatnie już zajęcia z projektu edukacyjnego „Mały miś w świecie wielkiej literatury ".  VI moduł projektu pt. "Misiowe zajęcia pod chmurką", miał na celu zachęcać do aktywności sportowej, rozwijać wyobraźnię dzieci oraz zainteresowania czytelnicze w tym głównie literaturą dziecięcą.

Bawić się można wszędzie: podwórko, dom, plac zabaw, wakacje, każda pora i czas jest dobry. Do zabawy nie potrzebujemy specjalistycznych pomocy, bo najlepiej sprawdza się to , co zazwyczaj mamy pod ręką. Bardzo często okazuje się też, że wykorzystanie produktów z naszego otoczenia nie tylko jest atrakcyjne dla dzieci, lecz także zachęca do twórczego działania. Przekonała się o tym grupa Żabek i postanowiła pobawić się troszkę inaczej niż zazwyczaj.

Celem zajęć, w ramach programu „Wiem, co jem”, które odbyły się dn. 12-13 kwietnia br. było zapoznanie dzieci z kolejnymi etapami produkcji chleba, uświadomienie dzieciom, że chleb jest symbolem ciężkiej pracy wielu ludzi: rolnika, młynarza i piekarza.

W ramach programu „Wiem co, jem”  grupa Żabek obchodziła Dzień Dentysty.